312 VISTA

Künye
Property bedroom icon Konsept Ofis - Mağaza
Property floor icon İnşaat Alanı: 30.000 m2
Property publication date Proje Teslim: Ocak 01, 2015
Property area size icon Blok Sayısı: 1
Property garages icon Kat Sayısı: 21
Property garages size icon Ofis Sayısı: 77
Yapı Özellikleri
Leasing icon Tavan Yüksekliği 3,65 Brüt
Leasing icon Yükseltilmiş Döşeme Yok
Leasing icon Açılır Pencere Yok
Leasing icon Balkon Var
Leasing icon Isınma Tipi Fan-Coil
Leasing icon Otopark Sayısı 600
Leasing icon Misafir Otopark -
Leasing icon Şarj İstasyonu Var
Leasing icon Katta Tuvalet Yok
Leasing icon Depo - Arşiv Alanı Yok
Yönetimsel
Costs icon Aidat 10 TL /m2/net
Costs icon Kapalı Otopark 1 Araç / 50 m2
Costs icon Plaka Okuma Var
Costs icon Kartlı Turnike Var
Costs icon Kartlı Asansör Var
Costs icon Toplantı Odası Var
Costs icon 7/24 Giriş Var
Costs icon 7/24 Isı-Soğuk Var
Costs icon X-Ray Var
Costs icon Güvenlik Personeli 6
Costs icon Temizlik Personeli 7
Costs icon Teknik Personeli 8
Costs icon Yönetim Şirketi Arma Kule İş Merkezi Yönetimi
Sosyal Donatılar
Lokasyon
Adres: Söğütözü, Dumlupınar Blv. No:86, 06510 Çankaya/Ankara, Türkiye
Plaza: Arma Kule
Posta Kodu: 06510
Ülke: TR
Açıklama

DOLPHIN OVERSEAS

“Dolphin Overseas Fund” ortalama GSYH büyümesinin üzerinde bir büyüme gerçekleştiren ülkelerdeki gelişmekte olan pazarlar ve şehirlere odaklanan farklı bir yatırım ve gayrimenkul yönetim portföyü oluşturmak istemektedir. Dolphin’in stratejik yatırım kriterleri, uzun vadeli varlıklara (ortalama 15-20 yıl aralığında) ve kararlı bir çıkış stratejisine odaklanarak cari verimi sermayedeki değer artışı ile dengelemektedir.

Dolphin, yatırım yaptığı gayrimenkul piyasasının standartlarının üzerine çıkacak ve yeni pazarlara gelişmiş teknolojileri getirerek gayrimenkulde yeni nesil standartları belirleyecektir. Dolphin, yatırımcıları için mantıklı yatırım gözetimi ve ayrıcalıklı varlık yönetimi sağlayan,Dolphin Türkiye dürüstlük ve sadakat kültürünü benimsemiş gayrimenkul profesyonellerinden oluşan son derece bilgili ve kararlı bir ekibe sahiptir. Profesyonelliğe ve mükemmeliyete verilen büyük önem, iştirakimiz Dolphin Türkiye ile 312 Vista projesine yansıtılmıştır.

AW ARCHITECTS

AW Architects tasarım ve inşaat konusunda devrim yaratmaya adanmış çok disiplinli bir tasarım şirketidir. Firma 20 yılı aşkın bir süredir ticari ve kurumsal müşterilere hizmet vermektedir ve çalışmaları uluslararası alanda ve ABD’de bilinmektedir.

AW yakın zamanda Amerikan Mimarlar Enstitüsü’nden, ABD’de bugüne kadar sadece 11 binaya verilmiş olan 2014 Ulusal Onur Ödülü’nü almıştır. Firmanın çalışmaları, Business Week/ Architectural Record “İyi Tasarım İyi İş Ödülü”, Yenilikçi Mimari Ödülü, Boston Mimarlar Odası Harleston Parker Ödülü ve Chicago Kütüphanesi Mimarlık Ödülü’nün de aralarında bulunduğu daha birçok tasarım ödülüne layık görülmüştür.

AW’nin projelerine Architectural Record ve Architect Magazin’in yanı sıra CNN.com gibi profesyonel yayınlarda geniş ölçüde yer verilmiştir. Çalışmaları aynı zamanda Amerikan Mimarlar Enstitüsü’nün Yeni Dönem Tasarımlar ve Princeton Mimarlık Yayınlarının Tasarım Malzemeleri gibi tasarım antolojilerinde de öne çıkmaktadır.

AW Architects’in yetkilileri aralarında Harvard Üniversitesi Tasarım Okulu, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, Beyrut Amerikan Üniversitesi, Washington Üniversitesi, Illinois Teknoloji Enstitüsü, Rhode Island Tasarım Okulu ve Northeastern Üniversitesi’nin de bulunduğu, ABD’de ve dünya çapında lider birçok kurumda eğitmenlik yapmakta ve tasarım jürilerinde görev almaktadırlar. Ortakların ikisi de Harvard Üniversitesi Tasarım Okulu’ndan Mimarlık alanında Yüksek Lisans derecesine sahiptir ve Boston’da bulunan Modern Sanat Kurumu ve Boston Mimarlar Odası gibi önemli yerel kurumların yönetim kurullarında görev yapmışlardır.

PROJE BİLGİLERİ

Amacımız sizlere her ihtiyacınız için pratik ve cazip çözümler oluşturan yenilikçi mimari konseptlerle tasarlanmış, son derece verimli ve aynı zamanda rahat çalışma ortamları sunmaktır.

Proje İstatistikleri
ALAN : Brüt Bina Alanı: 20.300 m2
PARK : 193 araç kapasiteli kapalı otopark
KATLAR : Zemin üstü 13 kat, zemin altı 4 kat

 

Teknik Detaylar
YAPI YÖNETMELİĞİ : 2009 Uluslararası Yapı Yönetmeliği / Yerel Türk Standartları
YAPI : Betonarme
ISITMA, HAVALANDIRMA VE İKLİMLENDİRME (HVAC) : Zemin altı hava dağıtımı, 4 borulu ısıtma ve soğutma, ASHRAE 62.1’in % 30 üzerinde temiz hava beslemesi
OTOMATİK YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMİ : NFPA 13 & EN 12845’ye uygun

AYIRICI ÖZELLİKLER

 • Çeşitli ulaşım imkânlarına kolay erişim
 • Beş yıldızlı otellere yakın konum
 • Büyük teknik üniversitelere yakın konum
 • Kiralanan alanlarda yüksek dekorasyon kalitesi, kiracıların yerleşim süresi ve masraflarını büyük ölçüde azaltmaktadır.
 • Yükseltilmiş döşeme, tavan ve genel oda aydınlatması bina tarafından sağlanmaktadır.
 • Teknoloji harikası yükseltilmiş döşeme; sürdürülebilir ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme (HVAC) , Bilişim Teknolojileri (BT) ve elektrik hizmetlerinin verilmesine esneklik sağlamaktadır:
  • Basınçlı HVAC boşluğu difüzör yerinin değiştirilmesinde kolaylık sağlamaktadır.
  • Döşeme altı BT dağıtımı yeniden konfigürasyonda kolaylık sağlamaktadır.
  • Birimlere ayrılmış enerji kabloları bağlantı noktasının yeniden konfigürasyonunu kolaylaştırmaktadır.
 • Uluslararası tasarım ekibi tarafından gerçekleştirilen yenilikçi modern tasarım
 • Sürekli olarak bakımı yapılan yeşil bir peyzaj alanı içerisinde yerleşim
 • Düşük derinlikli döşeme plakası ve yüksek tavanlar tüm kat sakinlerinin gün ışığına / manzaraya erişimine imkân vermektedir.
 • 4 metreden fazla tavan yüksekliği
 • Yüksek kaliteli, sürdürülebilirlik sağlayan malzemeler
 • Her bir kiracı tarafından iç ofis ortamının kontrol edilebilmesi
 • Kiralanan her bir alana özel enerji ve veri panoları
 • Kiracılar tarafından kullanılan önemli ekipmanlar için %100 yedekleme sağlayan jeneratör ile birlikte özel güç yükseltici
 • Her bir ofiste mutfak kurulumu için ayrılmış alan
 • Her katta binanın ana yapısına entegre edilmiş bay ve bayan tuvaletleri
 • Son teknoloji ürünü güvenlik sistemi
 • Profesyonel bina yönetimi

312 Vista yenilikçi fikirlerin, yaratıcılığın ve yüksek teknolojinin uyum içinde bir araya geldiği bir “İş Hayatı Projesi” dir. Ulaşım kolaylığından başlayarak bina çalışma saatlerindeki verimliliği en üst seviyede tutan detaylar barındırmakta ve sakinlerine 312 Vista Ofis Kulesi’ni benzersiz kılan yaratıcı çözümler sunmaktadır.

 

312 Vista Ofis Kulesi, yemyeşil bir bahçe içerisinde konumlandırılmış geniş, yatay, ayarlanabilir ahşap panjurlarla örtülü, basit geometrik cam bir yapıdan oluşan benzersiz tasarımı ile çevresindeki yapılar arasında öne çıkmaktadır. Çevre tasarımı, entegre edilen en yeni bilişim teknolojisi altyapıları, kontrol edilebilir iç ortamlar, iç mekanlardaki üstün hava kalitesi ile doğal ışık ve manzaraya olan erişim ofis çalışanlarının rahatlığını arttırmakta ve böylece çalışma ortamına olumlu katkı sağlayarak iş verimliliği arttırmaktadır.

 

Kulenin ana yapısının dar taban alanı üzerindeki dengeli konumu ve normalden daha yüksek olan tavanları, güney manzarasının engellenmeden kullanılmasını ve kiralanan tüm alanlara doğal ışığın girmesini sağlayarak kullanılabilir alanlarda verimliliği arttırmıştır. Dış cephede bulunan derin yatay tirizler güneş ışığı verimini kontrol ederken iç mekanlarda bulunan ve perde duvar sistemine entegre edilmiş kumandalı ahşap panjurlar kat sakinlerine gün ışığını istedikleri gibi kontrol etme imkânı vermektedir. Kulenin uzun, dar ölçüleri ve yatay cam ve ahşap bantların orantılı ve tekrarlı bir şekilde kullanılması projenin prestijine yakışır bir sanatsal tasarım ortaya koymaktadır. İçi yapılı ve çalışmaya hazır ofislerimiz, kiracılarımızın taşınma sürecini hızlandırmakta ve maliyetleri en aza indirgeyen çözümler sunmaktadır.

 

Ankara’nın eski kent merkezinin batısında gelişmek olan bir bölgede bulunan proje, bulunduğu mahallede önemli bir kentsel göreve sahip. Yapının kendini yanı başındaki otoyoldan geriye çekmiş olması, yol ile bina arasında bambu korusuna yer açmış ve mahallenin çok ihtiyacı olan yay geçidini yaşanabilir bir kentsel bahçeye çevirmiş.

Yerel ve uluslararası yüksek teknoloji şirketlerine hizmet eden ofis kulesi Anmahian Winton Architects tarafından tasarlandı.

Mimari açıdan kule, sade dışavurumu ile dikkat çekiyor. Yatay kayıtlara sahip inovatif kaplama sistemi değişken kesiti ile yıl boyunca enerji etkin bir cephe sunuyor. Hafifçe kaynaşık profiller kuleyi sararken sıralı olarak kayıyor ve böylece izleyicinin bakış perspektifine göre farklı desenler sunuyor. Perde duvara entegre ahşap iç panjurlar kullanıcılara doğal aydınlatma kontrolü sunuyor. Kamaşmayı yatıştıran, dolaylı aydınlanmaya olanak sağlayan bu panjurlar aynı zamanda ahşabın sıcak doku özelliğini ofisteki iç mekanlara taşıyor.

Web Sitesi
Erişim izniniz yok.